تور هند
خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 820

معرفی جاذبه های گردشگری دهلی نو

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 آرا)

امروزه دهلی بعنوان شهر شلوغ و رنگارنگ هند، میزبان میلیونها گردشگر است که به محض ورود به فرودگاه دهلی،به یکی از اصلی ترین مناطق توریستی دهلی که در سرتاسر شهر پراکنده هستند، می روند و تعطیلات خود را در در هتل های نوساز و مجهز این منطقه سپری می کنند.امکانات رفاهی هتل های دهلی در رضایتمندی گردشگران نقش دارد اما نمی توان از طبیعت زیبای این استان صرف نظر کرد.بهترین پارک های تفریحی در دهلی از نظر گردشگران سواحل زیبا و ورزشهای آبی ست که برایشان هیجان و نشاط را به همراه دارد. در زیر میتوانید با اصلی ترین جاذبه های گردشگری هند دهلی آشنا شوید و برای تور دهلی مناسبترین آنها را با توجه به سلیقه و نظر خود انتخاب کنید.

 

1. مسجد جامع دهلی

مسجد جامع یا جامع مسجد یا مسجد جهان نما یکی از محبوب تربن جاذبه های توریستی در دهلی است که بعنوان مهمترین و بزرگترین مساجد در هندوستان شناخته شده است .این مسجد در روبروی قلعه سرخ، در قسمت دهلی قدیم واقع شده است و نمادی از نوادر روزگار است و از ماسه سنگ ساخته شده و دارای دو منار و سه گنبد مرمرین می باشد و یکی از مراکز مهم مسلمانان در هند به شمار می‌رود.این مسجد رو به سمت غرب دارد و هر سه طرف آن با ایوانهای طاقدار قوسی شکل پوشانده شده که درگاه برج مانند آن رو به مرکز مسجد قرار دارد. این مسجد حدود 80 متر طول و 27 متر عرض دارد و سقف آن با سه گنبد پوشانده شده است. هر کدام از گنبدهای این مسجد با مرمرهای سیاه و سفید کار شده اما گنبد بالایی آن با طلا پوشانده شده است. برای ساخت این مسجد 5000 کارگر به مدت بیش از 6 سال کار کرده اند در ضمن در این مسجد نماز جمعه هم برگزار می گردد.

2. قلعه سرخ دهلی

قلعه سرخ یا لال قلعه یا ردفورد یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری دهلی نو می باشد که در سال 2007 در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید در زبان هندی لال به معنی سرخ میباشد که به دلیل استفاده از سنگ‌های سرخ در ساخت آن به این نام خوانده می‌شود.ساخت بنای قلعه سرخ یا لال قلعه به مدت 9سال در جوار رود یامونا طول کشید و به شکل یک هشت ضلعی نامرتب که به وسیله دیواری از سنگ های سرخ احاطه شده است ساخته شده است و مساحتی بالغ بر 254 هکتار را به خود اختصاص داده است.


3. معبد اكشاردام در دهلی نو

معبد آکشاردام یکی از زیبا ترین اماکن دیدنی هند میباشد و به عنوان بزرگترین معبد هندوهای جهان به حساب می آید این معبد که آمیخته ای از تکنولوژی و معماری نوین می باشد توسط بیش از ۱۱،۰۰۰ کارگر و معمار هندی در تاریخ ۶ نوامبر سال ۲۰۰۵ میلادی ساخت آن پایان پذیرفت. و در کنار چترپور مندیر (شهر معابد)، بیرلا مندیر، بنگالاصاحب گوردوارا، کلیسای قلب روحانی و معبد ایسکون، از معروفترین معابد و اماکن مذهبی غیر اسلامی در دهلی به شمار می‌روند.

4. بنای یادبود ماهاتما گاندی

بنای یادبود ماهاتما گاندی یکی از جاذبه هاي گردشگري دهلي در تور هند می باشد .این بنا، سکوی چهار گوش ساده‌ای از مرمر سیاه است که محل نگهداری خاکستر ماهاتما گاندی است. هر ساله در روز سی ام ژانویه، روز شهید، به یاد پدر ملی هند گردهمایی در این محل تشکیل می‌گردد.

 

علاوه بر موارد ذکر شده، از دیگر جاذبه های گردشگری دهلی نو میتوان به موارد زیر اشاره کرد پس با با همراه باشید.

  1. معبد نیلوفر آبی دهلی
  2. قطب منار دهلی
  3. آرامگاه همایون دهلی
  4. کاخ ریاست جمهوری راشتراپاتی بهاوان دهلی
  5. و ...

 

خواندن 1152 بار